Czy na kurs można się zapisać samej/samemu?

TAK! Staramy się już na etapie zapisów aby proporcje na kursie były równe. Przede wszystkim jednak tańczymy na zajęciach w parach oraz w Ruedzie. Co to oznacza w praktyce? Wszystkie pary ustawiają się po kole i w tym samym czasie wykonują wołaną przez prowadzącego tzw. Cantadora figurę. Zazwyczaj po każdej figurze następuje zmiana partnerki/partnera.

Zmiany nie są obowiązkowe, ale gorąco do nich zachęcamy. Jak to zwykł mawiać Marcin: „Nowa partnerka to nowe wyzwanie”. Warto się z nim zmierzyć. Panowie dzięki temu uczą się właściwego prowadzenia, dla pań to z kolei doskonała okazja do poznania i odczytania wysyłanych przez panów impulsów. Częste zmiany w parach pozwalają nam zbudować atmosferę zabawy i przyjaźni podczas zajęć. To także świetna okazja do integracji grupy!

Czy zmiany w parach podczas kursu obowiązkowe?

Nie, nie są, jednak gorąco do nich zachęcamy. To najlepszy sposób aby nauczyć się dobrze tańczyć. Natomiast szanujemy zdanie naszych kursantów i jeśli ktoś chce ten czas spędzić z ukochaną osobą, rozumiemy!

Jak się ubrać na zajęcia?

Nieformalnie i wygodnie. Najważniejsze żebyście czuli się swobodnie i żeby ubrania nie krępowały ruchów. Prosimy zabierz ze sobą obuwie na sportowej podeszwie, takiej nie brudzącej parkietu. Informacja dla Pań: jeśli chciałabyś przyjść w szpilkach to będziesz potrzebować silikonowej nakładki na obcas nierysującej parkietu (do kupienia w internecie).

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się tańczyć?

To kwestia bardzo indywidualna. Dużo zależy od zaangażowania, talentu i czasu, który chcesz poświęcić nauce salsy. Warto dać sobie czas. Z naszych doświadczeń wynika, że trzy miesiące regularnego uczestnictwa w kursie pozwalają zdobyć taneczne podstawy. Zachęcamy również do uczestnictwa w organizowanych przez naszą szkołę salsotekach – to tam można praktykować zdobyte podczas zajęć umiejętności.

Tańczyłam/em już salsę wcześniej. Czy muszę u Was zaczynać od podstaw?

Nie, nie musisz, możesz dołączyć do grupy średnio/zaawansowanej. Każdy przypadek jest inny więc zachęcamy - zadzwoń, porozmawiamy i ustalimy szczegóły.

Nigdy nic nie tańczyłam/em, nie mam słuchu muzycznego. Czy dam radę na zajęciach?

Zdecydowanie tak. Programy nauki tańca i oswajania z salsą mamy tak zaprojektowane, żeby osoba nie mająca nic wspólnego z muzyką/tańcem/ruchem w trzy miesiące załapała podstawy, a w sześć miesięcy swobodnie czuła się na parkiecie. Przez nasze ręce przeszło kilkuset kursantów. Wiemy co mówimy. Wiemy jak nauczyć Cię tańczyć. Potrzebne są Twoje chęci, zaangażowanie, cierpliwość i czas.

Mam nieregularną pracę/studia, mogę chodzić na co drugie zajęcia, co wtedy?

Rozumiemy, że salsa nie jest Waszym priorytetem i trudno jej podporządkowywać życie zawodowe i rodzinne. Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o system rozliczeń. Wychodzimy z założenia że jeśli tylko chcesz się nauczyć tańczyć i tworzyć naszą społeczność, z pewnością znajdziemy korzystne rozwiązanie. Prosimy zadzwoń.

Jak wygląda płatność za zajęcia?

Pierwsze zajęcia w naszej szkole są zawsze gratis. Zależy nam żeby kursanci wracali do nas dlatego, że im się podobało, a nie dlatego, że zapłacili za karnet. Zachęcamy więc do przyjścia na pierwsze zajęcia, sprawdzenia czy podoba się atmosfera, sposób prowadzenia przez instruktorów zajęć i świadomego powrotu na kolejne. Tu płatność następuje zgodnie z cennikiem.

Czy respektujecie kartę MultiSport Plus?

Tak. Karta Mutlsiport Plus pozwala na wzięcie udziału w jednych zajęciach w każdym dniu bez dodatkowych opłat. Nie wymagamy żadnej kaucji. Przed lekcją należy pokazać instruktorowi kartę Multisport oraz dowód osobisty w celu zarejestrowania wejścia.

Czy to prawda że salsa uzależnia?

Niestety tak. W zasadzie nie ma na to lekarstwa. Ciekawi i pozytywni ludzie, nowa umiejętność dodająca wiary w siebie, fajne imprezy, świetni instruktorzy... Lista jest długa. Jeśli raz zaczniesz, to możesz dodać salsę do swoich pozytywnych uzależnień.